PROWADZENIE MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

FACEBOOK
0
INSTAGRAM
0
YOUTUBE
0
TIKTOK
0

Prowadzenie Social Mediów

Obecnie w Polsce najbardziej wymierne korzyści niesie za sobą prowadzenie mediów społecznościowych przedstawionych na wykresie tj. FACEBOOK, INSTAGRAM, YOUTUBE oraz TIKTOK.

Prawidłowo prowadzone media społecznościowe są doskonałym narzędziem reklamowym do pozyskania nowych klientów. 


Korzyści prowadzenia Social Mediów 

Kampanie reklamowe

Media społecznościowe możesz wykorzystywać na cele komercyjnej reklamy poprzez narzędzia ADS. 

Brak ograniczeń

Z mediów społecznościowych korzysta około 45 % populacji ludzi na świecie. W Polsce jest to 28 milionów ludzi.

Personalizacja

Reklamę w social mediach możesz dostosować bezpośrednio do swoich docelowych odbiorców. 

Wizerunek

Odpowiednio prowadzone kanały mediów społecznościowych to wizytówka firmy.

Współpraca

Współpraca: krok I

OPRACOWANIE PLANU: Każdego miesiąca przygotowujemy plan prowadzenia konta na kolejny miesiąc. Plan zawiera treści, grafiki oraz częstotliwość ich publikacji.

Opracowany plan miesięczny przesyłamy klientowi do akceptacji. W przypadku jej braku zostają nanoszone poprawki, aż do osiągnięcia efektu

Współpraca: krok II

REALIZACJA: Zgodnie z ustaleniami zawartymi w planie na Państwa kontach mediów społecznościowych zostają umieszczane odpowiednie teksty oraz grafiki.

Po zakończeniu miesiąca zostaje przesłany raport skuteczności oraz omawiane ewentualne korekty.

Prowadzenie social mediów

Promując firmę, produkt czy nawet osobę prowadzenie mediów społecznościowych to jedna z podstawowych czynności. W obecnych czasach witryna internetowa, którą pozycjonujemy SEO oraz odpowiednio prowadzone media społecznościowe są niezbędnym minimum.

Niestety pomimo wielu dobrodziejstw jakie niesie za sobą prowadzenie mediów społecznościowych w celach komercyjnych wiele firm o tym zapomina. Jest to poważny błąd, ponieważ bezpośredni kontakt oraz interakcja pomiędzy firmą, a potencjalnym klientem buduje zaufanie. Dodatkowo na „własne życzenie” pozbywamy się kolejnego miejsca na swoją reklamę. Chcąc osiągnąć sukces w reklamie należy wykorzystać wszelkie dostępne formy marketingu w myśl zasady „reklama dźwignią handlu”.

Idealnym rozwiązaniem, aby osiągnąć ten cel – tuż obok witryny internetowej – są media społecznościowe jak np. Facebook czy Instagram. W obu przypadkach kanały prowadzone w celach komercyjnych mogą uruchomić reklamę ADS i promować się na określonym kanale. Dzięki opcji płatnej reklamy w social mediach będziemy docierać do większej ilości użytkowników. Parametry wyświetlania jak np. region, wiek użytkownika itp. możemy sami odpowiednio ustawić.


Komercyjne prowadzenie mediów społecznościowych może się wydawać stosunkowo proste lecz w istocie, aby przyniosło wymierne korzyści należy je odpowiednio spersonalizować. Nieprawidłowa optymalizacja kampanii reklamowej w mediach społecznościowych może przynieść więcej strat niż korzyści. Zazwyczaj poprzez błędnie ustawione parametry reklamy jej koszt przewyższa spodziewane zyski.

Poza prawidłową personalizacją kampanii należy również pamiętać o aktywności na promowanym koncie oraz jego zawartości merytorycznej. W tym przypadku zbyt duża jak i zbyt mała aktywność na swoim koncie oddziałuje negatywnie na potencjalnego gościa. Jeśli social media prowadzone są zbyt aktywnie czyli co chwilę pojawiają się nowe treści staje się ono nie czytelne. Dodatkowo przez takie działania osłabiamy siłę odbioru przez gościa publikowanej pojedynczej treści. W efekcie nadmiernego umieszczania treści w social mediach nasze kanały staną się zaśmiecone i trudno będzie ustalić pośród wielu wpisów te ważne i ważniejsze.


Z drugiej strony zbyt mało aktywnie prowadzone media społecznościowe są również negatywnie odbierane. Co do zasady powinniśmy kierować się mottem „jakość, nie ilość”, w myśl tej zasady należy oceniać swoje siły na zamiary. Lepiej uruchomić mniejszą ilość kont w serwisach społecznościowych i skrupulatnie je prowadzić niż otwierać „gdzie się tylko da”. W ten sposób zapewnimy odpowiednią aktywność konta, merytorykę treści i wysoki poziom kontaktu z klientem.

Nie ma chyba nic gorszego jak puste lub porzucone z czasem firmowe konta w serwisach społecznościowych. Działają one negatywnie na wizerunek firmy sugerując „jakie konto taka firma” lub nawet, że firma jest zamknięta. Kolejny aspekt to kontakt z klientem za pomocą serwisów społecznościowych, zainteresowany naszymi usługami gość musi koniecznie szybko uzyskać odpowiedź zwrotną. W przypadku kont nieprawidłowo prowadzonych lub porzuconych będzie to niezmiernie trudne. Warto zatem zlecić prowadzenie swoich mediów społecznościowych ITM Media Group. Zaoszczędzisz czas i zyskasz wiele korzyści związanych z rozwojem swojej firmy.

Wszelkie działania na Twoim koncie odbywają się na podstawie wcześniej ustalonego harmonogramu, który zostaje wprowadzony jeśli go akceptujesz.

BLOG

Najnowsze wpisy na naszym blogu.

itm_prowadzenie_social_mediów_mediów społecznościowych
Chcąc promować firmę, produkt czy nawet osobę prowadzenie mediów społecznościowych to jedna z podstawowych czynności marketingowych. W obecnych czasach witryna internetowa, którą pozycjonujemy SEO oraz odpowiednio prowadzone media społecznościowe są niezbędnym minimum...
itm_pozycjonowanie_seo-marketing
Pozycjonowanie SEO tuż obok reklamy kontekstowej np. Google Ads (gdzie płacimy za pojedyncze kliknięcia) to podstawowe narzędzie marketingowe. Pozycjonowanie SEO powinno być prowadzone dla każdej liczącej się witryny internetowej, której celem jest zaistnienie w sieci. Nawet najbardziej dopracowana strona internetowa...
itm media group marketing międzynarodowy reklama międzynarodowa pozycjonowanie seo zagraniczne
Często nasi klienci zadają pytania czy realne jest pozycjonowanie SEO poza granicą RP. Wiele firm z Polski chce otworzyć się na rynki zagraniczne i pozyskać nowych klientów, głównie w krajach rozwijających się lub już stabilnych ekonomicznie. Działania takie są jak najbardziej uzasadnione i mogą przynieść niezliczone korzyści...