itm_pozycjonowanie_seo-marketing

WSTĘP DO SEO

Pozycjonowanie SEO tuż obok reklamy kontekstowej np. Google Ads (gdzie płacimy za pojedyncze kliknięcia) to podstawowe narzędzie marketingowe. Pozycjonowanie SEO powinno być prowadzone dla każdej liczącej się witryny internetowej, której celem jest zaistnienie w sieci. Nawet najbardziej dopracowana strona internetowa bez działań marketingowych ( SEM) nie przyniesie Ci oczekiwanych korzyści.

Pozycjonowanie SEO ( Search Engine Optimization ) to jeden z elementów szerszego pojęcia jakim SEM (Search Engine Marketing). SEM to ogół działań marketingowych w wyszukiwarkach internetowych, natomiast SEO to jedna z metod marketingu w wyszukiwarce.

Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu nowych klientów dla Twojej firmy, popularności witryny w Internecie oraz zwiększeniu osób ją odwiedzających powinieneś rozpocząć pozycjonowanie SEO.

CO TO JEST POZYCJONOWANIE SEO

Pozycjonowanie SEO to działanie marketingowe w wyszukiwarkach internetowych mające wpływ na tzw. wyniki organiczne wyszukiwań ( Search Engine Optimization ). Działania te ulegają częstym zmianom, ponieważ nieustannie zmieniają się algorytmy wyszukiwarek internetowych, które nas interesują.

Główną zasadą SEO jest tzw. linkbuilding czyli mówiąc odrobine poście budowa profilu linkowego naszej witryny. Polega to przede wszystkim na umieszczaniu linków prowadzących do naszej strony w możliwie wielu witrynach internetowych. Co do zasady im więcej tym lepiej.

Budując profil linkowy należy pamiętać aby strony gdzie znajdują się odnośniki prowadzące do naszej witryny były dobrze oceniane przez Google. Starajmy się zatem umieszczać linki w witrynach popularnych, długo istniejących w sieci i o tematyce nie kontrowersyjnej jak np. erotyka, broń itd.

METODY POZYCJONOWANIA SEO

Ważnym zagadnieniem związanym z pozycjonowaniem SEO jest jego metoda. Należy pamiętać, aby wykorzystywać tylko metody zgodne z ZASADAMI czyli tzw. białe pozycjonowanie.

W przypadku wykrycia używania zabronionych metod Pozycjonowania SEO witryna może zostać ukarana za takie działania. Karą może być czasowa blokada wyszukań witryny lub trwałe wykluczenie jej z indeksu wyszukiwarki Google.

Dla przykładu prawidłową metodą SEO jest tworzenie artykułów tematycznych, umieszczanie w nich linków prowadzących do naszej witryny, a następnie publikacja w zaufanych serwisach. Metodą zabroniona jest np. podszywanie się pod inna popularną witrynę tworząc podobna domeną i cała witrynę, a przy tym pozyskiwanie podstępne linków.

WYSZUKIWARKI INTERNETOWE A SEO.

Ogólną i uproszczoną zasadą wyszukiwarki internetowej jest kierowanie na pierwsze pozycje swoich wyszukiwań stron najbardziej odpowiadających treścią – wpisanej w zapytanie – frazie. Wyszukiwarka ocenia popularność witryny, poprawność wykonania, wiarygodność oraz merytorykę zawartej w niej treści. To oczywiście schemat uproszczony do granic możliwości -parametrów mających wpływ na pozycję naszej witryny internetowej jest znacznie więcej.

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami statystycznymi Internetu po otrzymaniu odpowiedzi z wyszukiwarki internetowej odwiedzający zwracają uwagę tylko na pierwszą stronę odpowiedzi – potocznie mówiąc na Top 10 wyników. Rzadko zdarza się, aby szukający informacji w sieci sprawdzali kolejne strony wyszukiwania. Zazwyczaj, gdy nie znajdą interesującej ich treści na pierwszej stronie zmieniają słowo kluczowe ( frazę) w zapytaniu wyszukiwarki i ponawiają szukanie.

OPTYMALIZACJA WITRYNY SEO

Pozycjonowanie SEO winno łączyć się z optymalizacją pozycjonowanej strony www. Optymalizacja to nic innego jak szereg czynności wykonywanych bezpośrednio na pozycjonowanej stronie. Konieczna jest analiza kodu strony, aby usunąć ewentualne mankamenty lub wspomóc Cię usługą copywritingu. Ważnym elementem optymalizacji witryny internetowej jest umieszczenie w jej treści słów kluczowych ( fraz), które wyszukiwarka internetowa ma kojarzyć z pozycjonowaną witryną. Optymalizacja na potrzeby pozycjonowania SEO jest czynnością czasochłonną, przez to wiele firm tego nie wykonuje co jest dużym niedociągnięciem. Powodem tego zaniechania jest zazwyczaj lenistwo pozycjonera SEO i w efekcie wprowadzanie w błąd Klienta.

Categories: